Ви увійшли як Гість | Группа "Гості" | RSS

Будилівський навчально-виховний комплекс
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

        В НВК  створена оптимальна  структура методичної роботи, яка враховує специфіку діяльності сільської малокомплектної школи та  завдяки якій можна забезпечити якісно новий, вищий рівень професійного зростання вчителя, формування і збагачення його педагогічної культури, впровадження в практику ППД.

        Структура методичної роботи в НВК:

                               а) колективні  форми роботи:

                                       -  педагогічна рада

                                      -  семінар «Педагогічні аспекти формування майстерності вчителя»

                              б) групові форми роботи :

                                      -  методичне об’єднання вчителів початкових класів,

                                      -  методичне об’єднання класних керівників

                             в) індивідуальні форми роботи:

                                      -  робота над проблемою,

                                      -  аналіз і самоаналіз уроків,

                                     -  самоосвіта.

       Для  координації  всієї методичної роботи  в НВК створено науково-методичну раду, яка  інструктує та консультує педагогів з питань виконання нормативних, директивних документів, організації навчально-виховного процесу;  оперативно інформує педагогів про досягнення психолого-педагогічної науки, кращий педагогічний досвід.

      Науково-методична проблема, над якою працює педагогічний колектив НВК: «Розвиток  індивідуальних  здібностей  учня  як  складова  реалізації  диференційованого  підходу  до навчання  та  підвищення  якості  навчально-виховного  процесу»

        Робота педагогічного колективу над єдиною науково-методичною проблемою   -  колективна форма  роботи щодо вирішення актуальної психолого-педагогічної проблеми з метою вдосконалення навчально-виховного процесу та підвищення професійно-кваліфікаційного рівня вчителів.

           Ця тема є актуальною для НВК, відповідає сучасним педагогічним ідеям.  Індивідуальні проблеми кожного вчителя споріднені із загальношкільною проблемою, відповідають рівню професійного розвитку педагога.

     На засіданнях педагогічних рад  розглядаються найактуальніші питання змін в системі освіти, удосконалення навчально-виховного процесу, функціонування школи, підсумки результативності навчання та виховання школярів, методи покращення рівня знань учнів, їх виховання, роботу з батьками.

Проблеми, над якими працюють шкільні методичні об’єднання, узгоджені із науково-методичною проблемою НВК:

- м/о вчителів початкових класів«Розвиток розумових, пізнавальних, творчих здібностей молодших школярів на основі здійснення диференційованого та індивідуального підходів до організації навчально-виховного процесу»

- м/о класних керівників «Реалізація у процесі роботи особистісно орієнтованого, системного та творчого підходів до організації виховного процесу в класних колективах».

             Робота методичних об'єднань  спрямована на забезпечення педагогів сучасною інформацією,  покликана знайомити вчителів із досягненнями психолого-педагогічної науки,  сприяє формуванню, поглибленню фахових знань та підвищенню професійної майстерності.

         Вчителі  НВК постійно  підвищують  свій  кваліфікаційний  рівень шляхом  самоосвіти , участі  у  роботі шкільних, районних  методичних об’єднань, навчання  на  курсах післядипломної  педагогічної освіти, а  також  в  рамках  атестації.

         Адміністрація  школи    створює  всі  необхідні  умови  для  організації  методичної  роботи,  надаючи  допомогу  педагогічним  працівникам  у  підготовці  до  відкритих  уроків  та  виховних  заходів.

        У  2015-2016 н.р. на базі НВК були проведені засідання  районних  методичних об’єднань вчителів хімії (вч. Паєдник В.С.), вчителів основ здоров’я (вч. Бебло М.А.), вчителів зарубіжної літератури (вч. Бебло М.А.), у 2016-2017 н.р. - методичне об’єднання вчителів історії та правознавства (вч.Стефанишин В.В.), в ході яких вчителі поділились досвідом своєї роботи.

       Дуже важливим напрямком методичної роботи є курсова підготовка вчителів. Курси  підвищення  кваліфікації  вчителі  відвідують відповідно  до  перспективного  плану  курсової  перепідготовки.

     Відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України   в НВК проводиться  атестація  педагогічних  працівників, яка є важливим фактором для їх самовдосконалення.

      Методичні оперативні наради, які проводяться в НВК щотижнево, є традиційною формою підвищення професійної майстерності, попередження можливих помилок, виправлення допущених недоліків у роботі педагогічних працівників. На таких оперативках педагогічний колектив ознайомлюється з  нормативними документами, наказами, інструктивно-методичними листами, положеннями,інструкціями Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки Тернопільської ОДА,  відділу освіти та спорту  Козівської РДА,  з інноваційними технологіями навчання і виховання. Члени педагогічного колективу інформуються про нові науково-методичні посібники, нові навчальні програми, підручники. Розглядаються питання підготовки та проведення методичних заходів, ведення шкільної документації, підготовка до державної підсумкової атестації, проведення олімпіад, конкурсів. Заслуховується інформація про стан навчально-виховної роботи в НВК, про результати внутрішкільного контролю, про участь у методичних заходах, виконання доручень.

           З метою забезпечення виконання районної програми розвитку творчого, інтелектуального, духовного і фізичного потенціалу молоді на період 2016-2018 роки, відповідно заходів  щодо роботи з обдарованими дітьми в Будилівському НВК на 2016-2018 роки педагогічний колектив постійно працює над виявленням обдарованих дітей для їх розвитку і підтримки, поновлює шкільний банк даних «Обдарованість». З цією метою в НВК проводяться учнівські олімпіади з базових навчальних дисциплін, конкурси, виставки, спортивні змагання, переможці яких беруть  участь у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад та районних конкурсах та змаганнях.   

      Вдала структура методичної роботи дала можливість створити комфортні умови для досягнення вчителями такого рівня, який би відповідав їхньому творчому потенціалу, розвивав їхню творчість, позитивно впливав на результати навчання і виховання сучасного сільського учня.

     В свою чергу весь колектив школи та кожен вчитель зокрема працюють над створенням умов для формування творчої особистості з добрими знаннями та міцним здоров’ям, виховання інтелігентної, високоморальної людини, яка буде будувати свою державу.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Будилівський навчально-виховний комплекс © 2024
uCoz