Система виховної роботи в НВК розроблена відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту», Конвенції ООН про права дитини, Статуту НВК. Основними ідеями, які лягли в основу виховної системи школи, є ідея гуманізму, педагогіки співробітництва, загального піклування, формування єдиного виховного простору. Головною метою виховання особистості в НВК є підготовка учнів до повноцінного суспільного життя, яке передбачає виконання ролей громадянина, трудівника, громадського діяча, сім’янина, товариша. Одне із основних завдань, які поставив перед собою педагогічний колектив НВК – це створення належного освітнього середовища для розвитку здорової дитини, оволодіння навичками безпечного життя і здорової поведінки, формування в учнів свідомого ставлення не лише до власного життя і здоров’я, а й оточуючих.

Виховна робота в Будилівському НВК спланована відповідно до Методичних рекомендацій з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у , враховує інтереси, запити учнів, батьків та педагогів.

Основними напрямами виховної роботи в школі є:

- національно-патріотичне виховання

- превентивне виховання;

- виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших;

- естетичне виховання;

- розвиток знань, світогляду, екологічних умінь, навичок і культури засобами натуралістичної роботи;

- підготовка дітей  та молоді до сімейного життя;

- профорієнтаційна робота.

Учнівське самоврядування

Найвищим органом учнівського самоврядування в НВК є загальні учнівські збори. Вони проводяться не рідше одного разу протягом навчального року. На період між загальними зборами керівництво школою здійснюється учнівським комітетом.

Учнівський комітет - найвищий виконавчий орган учнівського самоврядування, робота якого спрямована на розвиток учнівської ініціативи, дисципліни та особливостей у відповідності до задоволення своїх потреб та інтересів.

Учнівський комітет обирається на загальних зборах і підзвітний їм на один навчальний рік.

Голова учнівського самоврядування обирається демократичним голосуванням із учнів 9-11класів. Під керівництвом голови учнівського самоврядування 1 раз на місяць проходять засідання учнівського комітету, які організовують і коригують роботу комісій. Обов’язки між членами комісій чітко розподілені. Кожна комісія має по три члени: голова, заступник і один член.

Учнівський комітет працює згідно плану роботи, бере активну участь у проведенні різноманітних заходів.

СТРУКТУРА  УЧНІВСЬКОГО  САМОВРЯДУВАННЯ У БУДИЛІВСЬКОМУ   НВК

Навчальна комісія створює центри    взаємодопомоги,    сприяє    учням підвищувати свій рівень знань за допомогою самоосвіти, систематично перевіряє виконання письмових домашніх завдань  і ведення щоденників, проводить конкурси на кращий зошит і щоденник.

Комісія дисципліни і порядку здійснює контроль за відвідуванням учнями уроків, носінням форми, дотриманням Статутних вимог у НВК та поза його межами, здійснює профілактичну роз'яснювальну роботу, чергування на заходах.

Санітарна комісія перевіряє санітарний стан класних кімнат, здійснює догляд за квітами, слідкує за дотриманням чистоти учнями та їх зовнішнім виглядом, контролює збереження майна і підручників.

Культурно-масова залучає учнів до різних заходів, у тому числі запропонованих самими учнями. організовує шкільні дискотеки, здійснює випуск газети, допомагає в проведенні спортивних заходів, ініціює проведення спортивних заходів самими учнями.

Прес-центр випускає шкільні стінгазети, проводить виставки та конкурси малюнків.

Структура учнівського самоврядування в НВК відповідає реаліям навчального закладу  (кількісному складу учнівського колективу, традиціям)

Активною є співпраця учкому зі старостами  та активом класів. Учні своїми силами проводять рейди «Твій щоденник», «Особиста гігієна», «Чистота і порядок в кабінетах і класних кімнатах.

З допомогою заступника директора з НВР, класних керівників члени учкому організовують виставки, конкурси, вечори відпочинку, беруть активну участь в підготовці до відзначення пам’ятних дат, державних свят.

В НВК працює дитяче об’єднання «Молода Просвіта» (учні 5-11 класів) «Молода Просвіта» має в своєму складі такі секції: інформаційно-просвітницьку, фольклорно-етнографічну, «Юний ерудит.